×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

روانشناسی کلیدی + روانشناسی عمومی

اندیشه طلایی

× 09105656422 ,instagram, shamloo7537
×

آدرس وبلاگ من

khoshbakhti.goohardasht.com

آدرس صفحه گوهردشت من

goohardasht.com/filmmaker

لیست دوستان

ده گام براي اينکه خانمي ايده آل باشيد

10 گام براي اينکه خانمي ايده آل باشيد

 

 

 

 

 

 

به هر حال در اينجا 10 راه فراهم کرده‌ايم که به نفع شماست که آنها را در زندگي خود ادامه دهيد (البته 10 راه هم براي مردان معرفي کرده ايم آنها را هم مطالعه کنيد.)

 

10 گام براي بهترين همسر:

قبل از اينکه ما سعي کنيم شما را تغيير دهيم، در اينجا چند تغيير معرفي کرده ايم که سعي کرده ايم که اول خودمان را تغيير دهيم.

نوشته Sharon O�Brien (روانشناسي که کتابهاي بسياري درباره ارتباطات و شيوه زندگي نوشته است.)

ممکن است بعضي مردها اين موضوع را درک نکنند، اما وقتي که بيشتر زنان ازدواج مي‌کنند تصور مي‌کنند که شبهاي عاشقانه در کنار آتش خواهند داشت و اين آرزوها را در مرد مورد علاقه خود جستجو مي‌کنند. اما در بعضي اوقات شاهزاده سوار بر اسب سفيد ما تبديل مي‌شود به دزد قصه!

به هر حال در اينجا 10 راه فراهم کرده‌ايم که به نفع شماست که آنها را در زندگي خود ادامه دهيد (البته 10 راه هم براي مردان معرفي کرده ايم  آنها را هم مطالعه کنيد.) بهتر نيست که به جاي عيب گرفتن از شوهرتان يک بار هم در آينه خودتان را بنگريد؟ اين 10 گام به شما کمک خواهد کرد که به ازدواجتان انرژي دوباره دهيد و از نو از شوهرتان قدرداني کنيد، براي داشتن يک زندگي کامل.

1. از خودتان مراقبت کنيد.

بهترين کارهايي که براي شوهرتان بسيار مفيد است، براي شما هم مفيد خواهدبود. غذاهاي سالم بخوريد، خودتان را زيبا نگه داريد و مرتباً ورزش کنيد. اين کارها باعث مي‌شود هميشه احساس خوبي داشته باشيد و پر طراوت و جذاب باشيد و شما در نظر شوهرتان همان زن زيبا و جذابي که هميشه دوست داشته، باقي خواهيد ماند، مهم نيست که شما چند سالتان باشد.

2.بيشتر اوقات بگوييد متشکرم.

هنگامي که پژوهشگران از مردان پرسيدند که در زندگي زناشويي خود چه مي‌خواهند، قدرداني در ليست همگي آنها وجود داشت. پس به خاطر داشته باشيد و توجه داشته باشيد به کارهايي که همسرتان براي شما، فرزندان و خانه انجام مي‌دهد و از او تشکر کنيد. شما لبخندي بر روي لبانش و لذتي در قلبش ايجاد خواهيد کرد.

3.عشق را در زندگيتان نگه داريد.

آخرين باري که برنامه ريزي کرده ايد براي داشتن يک زمان عاشقانه در کنار همسرتان چه وقت بوده است؟ اگر شما نمي توانيد به اين سؤال پاسخ دهيد سريعاً به فکر باشيد. مهربان بودن، يادداشتهاي عاشقانه، هديه اي کوچک براي او، برنامه ريزي براي يک روز عاشقانه و ابتکار در مسائل جنسي همگي باعث مي‌شود که به او يادآوري کنيد که هنوز هم او برايتان جذاب است.

4.اجازه دهيد او هم زمانهايي مردانه داشته باشد.

هر کس به زمانهايي براي خودش نياز دارد که از يک سرگرمي لذت ببرد يا با دوستانش جمع شود. اگر همسر شما فوتبال دوست دارد، در حاليکه شما به آن علاقه نداريد از او اشکال نگيريد. او را تشويق کنيد که رابطه اي دوستانه با مردان ديگر داشته باشد. او از اين مصاحبتها لذت خواهد برد. مطالعات نشان مي‌دهد مرداني که در کنار دوستانشان بوده اند، سالم تر بوده اند و زندگي طولاني تري داشته‌اند.

5.حق تقدم با اوست.

فشارهاي روزانه کار، خانه و بچه ها کافي است که او را خسته کند. زماني را بسازيد براي دو نفرتان که استراحت کوتاهي داشته باشيد، دور از کارهاي کسالت آور روزانه. احساس علاقه نسبت به کارش و سرگرمي هايش نشان دهيد، اين کار باعث مي‌شود که او بداند که او برايتان چقدر اهميت دارد.

6.سعي نکنيد او را تغيير دهيد.

آيا شما خوش مشرب هستيد و شوهرتان کم رو؟ آيا دوست داريد خانه هميشه تميز باشد و حوله شوهرتان هميشه بر زمين است؟ روانشناسان مي‌گويند شما نمي توانيد ديگران را تغيير دهيد، يقين داشته باشيد شما تحت تأثير قرار خواهيد گرفت. پس دنبال راههايي غير از غر زدن و نق زدن باشيد. براي مثال توافق در روابط اجتماعيتان با کم کردن تعداد مهمانها و يا رفتن شما به تنهايي در مهماني و قرار دادن يک سبد در حمام براي قرار دادن رختها و تشويق کردن او وقتي که در مهماني شرکت کرد و يا حوله هاي کثيف را سر جايش قرار داد. ايجاد دلگرمي و تشويق هميشه بهتر از عيب جويي و سرزنش است.

7.به او بگوييد که چه مي‌خواهيد.

اين آسان است که فکر کنيد کسي که با او زندگي مي‌کنيد کاملاً شما را مي‌شناسد، اما اين حقيقت ندارد. بسياري از ما همه چيز را همان طوري مي‌بينيم که دوست داريم. پس غافلگير نشويد شوهرتان فکر کند که شما هر آنچه که مي‌خواهيد همان است که اومي خواهد. اگر شما در آغوش گرفتن و يا يک مشورت و يا يک ژاکت قرمز براي تولدتان مي‌خواهيد به او بگوييد.

8.وقتي را هم با دوستانتان بگذرانيد.

وقتي شما شوهر مي‌کنيد فکر مي‌کنيد که از دوستانتان بايد کنار بکشيد و در کنار شوهرتان باشيد. اما يک نفر نمي‌تواند تمام احتياجات شما را رفع کند و اين انتظار نا معقولي است که از شوهرتان بخواهيد هم شوهرتان باشد، هم رفيق و هم بهترين دوست دخترتان. زماني را براي دوستانتان اختصاص دهيد اين کار باعث مي‌شود که شما انرژي يابيد.

9.اجازه دهيد بعضي اوقات آزاد باشد.

همان طور که شما نياز داريد بعضي اوقات ريلکس کنيد و تنها باشيد شوهرتان هم به اين نياز دارد. ممکن است استراحت شما بعد از يک روز کار، دراز کشيدن روي تخت و يا يک دوش گرم باشد و استراحت او به نحوي ديگر باشد، مثلاً روزنامه بخواند و يا تلويزيون نگاه کند اجازه دهيد او همان طور که ميخواهد خود را شارژ کند، شايد کارهاي خانه و خريد کردن بيشتر او را خسته کند.

10.به او ايمان داشته باشيد و بگذاريد او اين را بداند.

 
مردان مي‌توانند بسيار به شجاعت و دليري تظاهر کنند، اما آنها هم مثل ما بعضي اوقات اعتماد به نفس کمي دارند و درمانده مي‌شوند و احساس ضعف مي‌کنند. هنگامي که او به خانه مي‌آيد خصوصاً وقتي که او خود را باور ندارد، نياز دارد که بداند کسي که او را باور دارد در خودش زندگي مي‌کند.

پنجشنبه 16 فروردین 1391 - 11:15:53 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


نه دروغ زیرکانه ای که همه ما به خودمان می‌گوییم


چرا خانواده تلگرامی یک خانواده منزوی است؟


تفاوتهای زنان و مردان در عشق ورزیدن


نه گفتن هنری که باید آموخت


برای موفق شدن کمی منفی فکر کنید!


چرا همه آدمها به دنیا از دیدی متفاوت نگاه می‌کنند؟


گفته هایی از کنفوسیوس برای زندگی بهتر


به افكار خود هويت بخشيد


این تمرین ساده‌ی نوشتن می‌تواند زندگی شما را متحول کند


راههای ساده برای ایجاد انگیزه


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

1483998 بازدید

74 بازدید امروز

95 بازدید دیروز

1337 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

Copyright ©2003-2023 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Dr. Mohammad Hajarian

در Google Play دریافت کنید