×

Please choose your language

لطفا زبان خود را مشخص کنید

×
We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Ok, thanks Learn more

gegli

روانشناسی کلیدی + روانشناسی عمومی

اندیشه طلایی

× 09105656422 ,instagram, shamloo7537
×

آدرس وبلاگ من

khoshbakhti.gegli.com

آدرس صفحه گوهردشت من

gegli.com/filmmaker

لیست دوستان

موثر و صمیمانه برای زندگی امروز

ارتباطات موثر و موفق, برقراری ارتباط با یکدیگر

 

افرادی که بتوانند ارتباطات موثر و موفقی داشته باشند، احتمالا به موفقیت نزدیک ترند. اما در این میان کم نیستند افرادی که در برقراری ارتباط دچار ناتوانی و نواقصی هستند.

 

عصری که در آن زندگی می کنیم، بی تردید عصر ارتباطات است. همه ما، بخش زیادی از زندگی روزمره خود را صرف ارتباط با دیگران می کنیم و یا به این روابط می اندیشیم.

 

طبق تحقیقات صورت گرفته، 75% از اوقات روزمره افراد در ارتباط با دیگران سپری می شود و شاید به همت خاطر باید گفت که 75% از موفقیتهای هر یک از ما به نحوه ارتباطاتمان مربوط می شود.

 

افرادی که بتوانند ارتباطات موثر و موفقی داشته باشند، احتمالا به موفقیت نزدیک ترند. اما در این میان کم نیستند افرادی که در برقراری ارتباط دچار ناتوانی و نواقصی هستند. همین امر موجب می شود که همسران زبان یکدیگر را درک نکنند و روابطشان به سردی گراید. در بسیاری از موارد مشاهده می شود که والدین در برقراری ارتباط با فرزندان خود مشکل دارند و از اینکه فرزندانشان از آنها حرف شنوی ندارند، دلخور هستند. از طرف دیگر فرزندان هم در برخی از موارد، تصور می کنند که والدینی غیرقابل نفوذ دارند و نمی توانند با آنها ارتباط برقرار کنند. یعنی مشکلی به نام عدم تعامل موفق میان والدین و فرزندان وجود دارد.

 

در موارد دیگری هم باید اینطور گفت که حتی دوستان هم در برقراری ارتباط با یکدیگر، ممکن است علی رغم میل باطنی شان، موجب آزار واذیت یکدیگر شوند و به طور کلی این مسئله در کلیه روابط انسانها دیده می شود.

 

به این ترتیب آنچه مشخص است اینکه در این دنیای پیچیده و تو در تو، آنچه برای هر انسانی مهم به نظر می رسد این است که بتواند در برقراری ارتباط با دیگران، موثر، مثبت و موفق عمل کند.

 

زنان و مردان موفق کسانی هستند که بتوانند در زندگی شخصی و اجتماعی شان، به سادگی در قلب دیگران نفوذ کنند و به برقراری ارتباطات مثبت بپردازند. این یک مهارت و توانایی مهم است که به افزایش اعتماد به نفس کمک می کند و مسیرهای موفقیت را تا حد زیادی هموار می سازد.

 

بنابراین برای هر فردی که بخواهد پدر و مادری موفق، فرزندی خوب یا دوستی نمونه باشد، لازم است که بداند از چه طریقی می تواند به برقراری ارتباط با دیگران بپردازد. ارتباطی موثر و مفید که تاثیرات مطلوبی برای او به دنبال داشته باشد. در این زمینه لازم است به عنصر صمیمیت فکر کنید.

 

اگر کسی باور داشته باشد که صمیمیت در روابط، عنصری ارزشمند و دلپذیر است، به این موضوع فکر می کند و به درک این مطلب می رسد که زندگی صمیمانه، لذت بخش تر است و ثمرات متعددی را به دنبال دارد.

 

به روابط بین همسران بیندیشید. عده ای از زوجین روابطی سر و بی روح با یکدیگر دارند و عده دیگر کسانی هستند که صمیمیت را در زندگی مشترک تجربه کرده اند. این دسته از زوجین این احساس را لمس کرده اند که صمیمیت در زندگی مشترک، با عشق متقابلی همراه است که فضای یک زندگی را دلپسند می کند. این موضوع را به روابط پدر و مادر با فرزندان نسبت دهید. مسلما والدینی که رابطه صمیمانه ای با فرزند خود دارند، در امور تربیتی و انتقال مفاهیم ارزشی مورد نظر خود به فرزندان نیز، موفق ترند.

 

همه ما در طول زندگی خود شاهد این امر بوده ایم که برخی از اشخاص در کمترین زمان، به برقراری ارتباطات مثبت با دیگران می پردازند و همین مهارت موجب می شود تا بتوانند برای درخواست های بزرگ خود، پاسخ مثبت پیدا کنند و عده ای دیگر هیچ گاه نمی توانند چنین فرصتی داشته باشند.

 

وقتی در خلوت خود به درون تان مراجعه می کنید، باز هم متوجه می شوید که در موارد بسیاری، پیشنهادهای خوبی داشته اید که آنها را به اعضای خانواده و یا همکاران قدیمی خود نداده اید، بلکه این پیشنهادها را به کسانی داده اید که به تازگی با شما آشنا شده اند اما در پهنه قلب شما نفوذ کرده اند. 1

 

روانشناسان بسیاری معتقدند که ایجاد یک رابطه صمیمانه، یک برخورد خلاقانه است که موجب تکامل افراد می شود.

ارتباط صمیمانه می تواند شما را سریع تر و راحت تر به هدف برساند.

 نیازهایتان را بهتر و سریع تر فراهم می کند.

شما را در پرتو پیشنهادهای جالب توجه قرار می دهد.

شما را دوست داشتنی تر و خواستنی تر می کند.

شما را موثرتر، مفیدتر و با نفوذتر می کند.

یکشنبه 13 مرداد 1392 - 1:39:57 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم
نظر ها

http://bime-pasargad.gegli.com

ارسال پيام

یکشنبه 13 مرداد 1392   11:52:36 PM

VAY MATLABE 68 YA 18 SANIYEYE SHOMA BINAZIRE VAGHEAN DAST MARIZAD EYVAL NEMUNE NADARE SHOMA MITUNIN BE MAN RAVAN SHENASE INTERNETI MOAREFI KONIN? BAZAM AZATUN SEPASGOZARAM  TAAT O EBADATETUN GHABUL BASHE

http://bime-pasargad.gegli.com

ارسال پيام

یکشنبه 13 مرداد 1392   11:40:13 PM

man un matlabo baraye taghire sharayete zendegiye shoma neveshtam na in matlab ozr mikham eshteb shod

http://bime-pasargad.gegli.com

ارسال پيام

یکشنبه 13 مرداد 1392   11:36:49 PM

ina ke goftin aliye ama pul mikhad ke man az khodam nadaram shoma midunin hadaf az khelghate ma ensanha chiye? matalebetun dar kol jaleb bud mersi estefade kardam

آخرین مطالب


نه دروغ زیرکانه ای که همه ما به خودمان می‌گوییم


چرا خانواده تلگرامی یک خانواده منزوی است؟


تفاوتهای زنان و مردان در عشق ورزیدن


نه گفتن هنری که باید آموخت


برای موفق شدن کمی منفی فکر کنید!


چرا همه آدمها به دنیا از دیدی متفاوت نگاه می‌کنند؟


گفته هایی از کنفوسیوس برای زندگی بهتر


به افكار خود هويت بخشيد


این تمرین ساده‌ی نوشتن می‌تواند زندگی شما را متحول کند


راههای ساده برای ایجاد انگیزه


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

1382862 بازدید

77 بازدید امروز

116 بازدید دیروز

923 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

Copyright ©2003-2022 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Mohammad Hajarian

Powered by MainSystem