×

Please choose your language

لطفا زبان خود را مشخص کنید

×
We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Ok, thanks Learn more

gegli

روانشناسی کلیدی + روانشناسی عمومی

اندیشه طلایی

× 09105656422 ,instagram, shamloo7537
×

آدرس وبلاگ من

khoshbakhti.gegli.com

آدرس صفحه گوهردشت من

gegli.com/filmmaker

لیست دوستان

دختر و پسر دم بخت کلیک کنید

ازدواج

چند وقت پیش صدای نا آشنایی آنطرف خط تلفن ، به دنبال مطلبی بود که بتواند با مطالعه ی آن برای مراسم خواستگاری سوالات مهم و اساسی را پیدا کند و به قول خودش اولویتی را از قلم نیاندازد...

جستجویی در مقالات کردم و  در قسمت خواستگاری و نامزدی به نمونه هایی از مواردی که باید در اینگونه جلسات به آن پرداخت ،برخوردم و به یکی از شما همراهان تبیانی که منتظر جواب من بود عناوینش را دادم ، مقالاتی مثل:

 

خواستگاری

کیا می خوان برن خواستگاری؟

 از او سؤال کنید که هدفش از ازدواج چیست؟

ازدواج، یک تعامل چندجانبه است و هدف فردی را جوابگو نیست. اگر مرد یا زنی فقط برای فرار از تنهایی، امرار معاش و یا نیاز جنسی و... به ازدواج تن دهد، در راه پرخطری گام نهاده است. او به‌طور دقیق باید بداند که همسرش، دوست او نیست و فراتر از یک دوست و یا یک حمایت‌کننده‌ی مالی در زندگی‌اش ارزش دارد.

 

خواستگارى، چرا و چگونه ؟

سفارش اسلام این است كه در انتخاب همسر, تنها جمال و دیگر ملاكهاى فرعى را مورد توجه قرار ندهید, بلكه به آنها به عنوان یك ارزش اضافى و مزیت بنگرید. پسرى كه فقط بخاطر زیبایى دخترى, با او ازدواج كند و نسبت به دیگر خصوصیات اخلاقى و روانى او بى تفاوت باشد, گرفتار بلایى مى شود كه خروج از آن به آسانى ممكن نیست.

 

عشق

گذر از پیچ و خم خواستگاری

خوانندگان جوان! در ادامه مباحث شناخت همسر آینده( انتخاب همسر، زیبایی یا تفکر و پیش نیاز های ازدواج) ، سعی داریم به نکاتی در مورد خانواده ها و پس از آن به مسائل مهم راجع به  جلسه خواستگاری اشاره نماییم. با هم بخوانیم...

تناسب خانواده ها

یکی از مهم ترین روابطی که همسران را تحت تأثیر قرار می دهد رابطه ی خانواده های آن ها با یکدیگر است که اگر مناسب نباشد زوجین دچار مشکل می شوند. تنها زمانی رابطه خانواده ها کم ترین تأثیر را دارد که پسر و دختر افرادی مستقل و پخته باشند. ویژگی های اخلاقی فرزندان بازتاب تربیت خانوادگی آن هاست.تناسب خانواده ها بهتر است در جنبه های زیر باشد: 1- اعتقادات مذهبی و دینی 2- عوامل فرهنگی 3- طبقه بندی اقتصادی و اجتماعی

دختروپسر

فقط دختر پسرای دم بخت بخوانند!

1 - فکر نکنیم که سئوالات باید استاندارد شده و از پیش تعیین شده و با جوابهای مشخص باشد، باید هنگام گفتگو  سعی کنیم سئوالات را در همان جلسه نسبت به هرمسئله  مبهم، طرح کنیم.

2 -  سئوالات کلی برای شروع خوب است ولی فایده های آن اندک هستند. مثلا نظر شما در مورد حجاب چیست؟  شما چه توقعی از همسر آیند ه ات داری؟ شما نظرت در مورد اخلاق و ایمان چیه؟  میعارهای شما برای ازدواج چیست؟  شما چه نقشی برای  زن در خانواده ، یا چه نقشی برای مرد در خانواده قائل هستید؟سئوالات کلی، حتما جواب کلی دارد و جوابهای کلی چون مبهم و ناشفاف هستند ، مفهوم شناخت از یکدیگر را با تحریف روبرو می سازد.

3 - به جای سئوالات کلی، سعی کنید مفاهیم را به زودی به طرف مصداق ها و مثالهای عینی بکشانید، و با طرح مسئله فرد را در موقعیت قرار دهید.

***

اما بعد از مطالعه ی دقیق تر این مقالات ،جای خالی مطلبی دیده می شد که در آن به وضوح سوالات مناسب برای دختران و پسران _با توجه به شرایط فرهنگی و نقش های جنسیتی و  بومی ایران_مطرح شود به گونه ای که تبیان در سرنوشت ساز ترین تصمیم زندگی تان در کنارتان باشد  و مثل همیشه از شما کاربران که مهم ترین پشتوانه ی ما هستید

می خواهیم که کمکمان کنید. اگر تجربه ی ازدواج را دارید و یا اگر هنوز ازدواج نکرده و در پیچ و خم روز های خواستگاری به سر می برید با ذکر جنسیت 5 سوال که برایتان مهم ترین اولویت را داشته یا دارد ،را مطرح کنید .و بر طبق نظرات شما و بر اساس نظرات کارشناسان تبیان ، دو مقاله به تفکیک سوالاتی که یک پسر در مراسم خواستگاری باید مطرح کند و سوالاتی که دختر در مراسم خواستگاری باید مطرح کند را به شما تقدیم کنیم .

پس در قسمت نظرات 5 سوال مهم خود را که در مراسم خواستگاری می پرسید را بنویسید.

مثال :

زن

1- شما ( به عنوان مرد) با ادامه ی تحصیل همسرتان مشکلی ندارید؟

2- حد حجابی که شما دوست دارید همسر آینده تان رعایت کند ،چقدر است؟

3- بعد از ازدواج تا چه حد با خانواده تان رابطه خواهید داشت؟

4- تاکیدی برای زندگی در خانه ی پدری تان دارید؟

5- به نظر شما ارتباط همسرتان با دوستان قدیمی و رفت . آمد با آن ها مثل دوستان دانشگاه ، مشکلی دارد؟

شنبه 6 بهمن 1391 - 3:50:14 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


نه دروغ زیرکانه ای که همه ما به خودمان می‌گوییم


چرا خانواده تلگرامی یک خانواده منزوی است؟


تفاوتهای زنان و مردان در عشق ورزیدن


نه گفتن هنری که باید آموخت


برای موفق شدن کمی منفی فکر کنید!


چرا همه آدمها به دنیا از دیدی متفاوت نگاه می‌کنند؟


گفته هایی از کنفوسیوس برای زندگی بهتر


به افكار خود هويت بخشيد


این تمرین ساده‌ی نوشتن می‌تواند زندگی شما را متحول کند


راههای ساده برای ایجاد انگیزه


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

1382793 بازدید

8 بازدید امروز

116 بازدید دیروز

854 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

Copyright ©2003-2022 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Mohammad Hajarian

Powered by MainSystem