×

Please choose your language

لطفا زبان خود را مشخص کنید

×
We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Ok, thanks Learn more

gegli

روانشناسی کلیدی + روانشناسی عمومی

اندیشه طلایی

× 09105656422 ,instagram, shamloo7537
×

آدرس وبلاگ من

khoshbakhti.gegli.com

آدرس صفحه گوهردشت من

gegli.com/filmmaker

لیست دوستان

چرا بعضی مردان به همسران خود خیانت میکنند؟

چرا بعضی مردان به همسران خود خیانت میکنند؟

دلایـل خــیانـت مـردان را بـدانـیـد

?آیا مردان می توانند برای همیشه به یک زن وفادار بمانند؟?

و به عبارت دیگر ?آیا چند همسری طبیعت مردان است؟?

همیشه دلایل محکمی برای دلسردی وجود دارد و بدون دلیل زنان و مردان به یکدیگر خیانت نمیکنند!

اما در دین مبین اسلام شدیدترین دلسردیها و عذابها و مشکلات رفتاری طرفین و فروریختن دیوار عشق بین زن مرد هیچگاه و هیچگاه و به هیچ عنوان باعث خیانت دو طرف و یا یک طرف از زن و شوهر نمیشود و یکی از دلایل آن عدم وجود ایمان به خدا و شریعت نه تنها در دین اسلام بلکه در کلیه ادیان الهی است.

اما از نقطه نظر روانشناسی و نظرات علمی بر پایه تفکرات روان درمانی غربی به عنوان یک مصداق کلی این مقاله مطرح میشود :

مردان شاید ?ذاتا? در این مسئله نقطه ضعف داشته باشند اما برای هر نقطه ضعفی چاره ای هست و نباید این ?پاشنه آشیل? مردانه را طبیعی و قابل پذیرش به حساب آورد. گفتیم که یک مرد باید یاد بگیرد که چطور با وسوسه ها کنار بیاید و چطور یک رابطه عاشقانه و آرام بخش طولانی مدت را قربانی یک رابطه هوس آلود آرامش به هم زن نکند. البته در مقابل، یک زن هم باید بیاموزد که چطور درست مثل مادری که از فرزندش مراقبت می کند، از عشقش هم مراقبت کند. (نگران نباشید! هنوز خیلی وارد این بحث نشده ایم. فعلا فقط شوهر عزیزتان را داریم ?تادیب? می کنیم!)
در این شماره، درباره ۲ اشتباه مردانه و ۲ اشتباه زنانه در همین زمینه صحبت می کنیم؛ اشتباهاتی که باعث می شوند وسوسه ها بتوانند کار خودشان را بکنند و همه رشته هایی که در شماره های قبل گفتیم، پنبه شود...

● اشتباه اول مردانه:

اگر شخص دیگری را جایگزین کنید

همیشه خانم ها مقدم هستند اما اجازه بدهید در مورد خطاها، اول از آقایان شروع کنیم.بسیاری از مردان، وقتی احساس می کنند همسرشان آن قدر که باید به آن ها نزدیک نیست، وقتی احساس می کنند روابط شان مثل گذشته ها گرم نیست، وقتی احساس می کنند زندگی به تکرار افتاده، نخستین فکری که به ذهن شان می رسد پیدا کردن یک ?جایگزین? است. این جایگزین، گاهی در دنیای بیرون است و منجر به اتفاقی می شود که به آن ?خیانت? می گویند، گاهی هم در فکر و ذهن یک مرد شکل می گیرد که به آن ?خیانت? نمی گویند اما تاثیر منفی اش روی زندگی مشترک، کمتر از آن یکی نیست.
این اصل را دوباره یادآوری می کنیم: وقتی یک مرد به طور ناگهانی به سمت زن دیگری غیراز همسرش کشش پیدا می کند، باید سریعا این کشش را به همسرش منتقل کند. گاهی این انتقال به صورت کامل صورت نمی گیرد. یعنی اگرچه مرد به خودش جرات نمی دهد که در عالم بیرون به آن زن نزدیک شود و حتی در واکنش به این حس، سعی می کند به سمت همسرش برود اما حتی موقع ارتباط با همسر، باز هم آن فرد را از ذهنش بیرون نکرده. شک نکنید که حتی همین تصور ذهنی، می تواند نخستین ترک را بر چینی نازک عشق میان شما و همسرتان بیندازد. وقتی حتی فکرش شما را از همسرتان دور می کند، اگر واقعا این کار را بکنید چه اتفاقی می افتد؟

● اشتباه دوم مردان:

اگر تصور کنید تنوع بیشتر یعنی لذت بیشتر

وقتی یک مرد هم احساس جنسی و هم قدرت کنترل آن را داشته باشد، نه فقط به همسرش کمک می کند که از بند موانع و عوامل بازدارنده ای که در مسیر رسیدن به احساسات درونی اش قرار دارد، رها شود و به سطح بالاتری از رضایت برسد بلکه خود او هم می تواند به واسطه آن، سطح بالاتری از عشق، طبیعتا آرامش را تجربه کند. به عبارت دیگر، هر بار که مرد وسوسه می شود ولی به خاطر تعهد و وفاداری به رابطه تک همسری آن را کنترل می کند، تضمین بیشتری را برای همسرش در لذت بردن از رابطه به وجود می آورد.زیاده روی در تخیل درباره زنان دیگر، باعث می شود انرژی مردان از کنترل شان خارج شود، رابطه شان با همسرشان سرد و سردتر شود و حتی گاهی انرژی شان تحلیل برود و تبدیل به موجوداتی سردمزاج شوند.در تمام مواردی که یکی از دوطرف فکر می کنند مشکلی در رابطه هست، نخستین فکر باید این باشد: چرا از هم دور شده ایم؟ چه باید بکنیم که دوباره نزدیک شویم؟

● اشتباه اول زنان:

اگر همسرتان را قرنطینه کنید

این، یک اشتباه فوق العاده رایج است که به طرز شگفت آوری تقریبا همه زنان می دانند که اشتباه است اما باز هم آن را تکرار می کنند.وقتی صحبت از مراقبت از عشق می کنیم، نخستین چیزی که به ذهن یک زن می رسد، مراقبت یا محدود کردن ارتباطات همسرش با جنس مخالف است. بسیاری از زنان تصور می کنند اگر همسرشان در محیطی مردانه کار کند، کمتر در معرض خطر است. یا این که خیال می کنند اگر هر از گاهی موبایل همسرشان را چک کنند و از جیک و پوکش سر دربیاورند، می توانند شیطنت های او را کنترل کنند. این یک اشتباه محض است؛ شک نکنید. مراقبت از زندگی مشترک هرگز به معنای کنترل نامحسوس یا به معنای قرنطینه کردن همسر نیست. کارهای دیگری باید کرد که بعدا درباره آن ها صحبت می کنیم. این را هم بدانید که اتفاقا، اگر یک مرد در محیط کار، ارتباط منطقی و عرفی و اخلاقی با افرادی از جنس مخالف داشته باشد، به گرم شدن رابطه او به همسرش نه تنها لطمه نمی زند بلکه کمک هم می کند. و چرا پلیس بازی جواب نمی دهد؟ حداقل به ۴ دلیل:
۱) شما به هیچ وجه نمی توانید همه ارتباطات همسرتان را کنترل کنید.
۲) به فرض که مچ او را گرفتید، بعد چه می کنید؟ وقتی آب از سر گذشت، چه یک وجب چه صد وجب. بهتر نبود به فکر پیشگیری می بودید؟
۳) این رفتار شما بدون شک باعث رنجش همسرتان می شود که این یعنی فاصله بیشتر شما و همسرتان. یعنی با دست خودتان او را هل داده اید به سمت یک نفر دیگر.
۴) دلیل چهارم خودش زمینه ساز خطای بزرگ بعدی است.پاراگراف روبرو را ببینید.

● اشتباه دوم زنان:

اگر همسرتان را تحقیر کنید

اولین واکنش زنان، وقتی بوی خیانت را احساس می کنندچیست؟

عده ای پرخاش می کنند و گاهی کار به ناسزا گفتن و کتک کاری می کشد. عده ای افسرده می شوند. عده ای هم در دل شان می گویند (با معذرت) ?گور باباش!? و می چسبند به زندگی خودشان وسعی می کنند از راه دیگری خودشان را تسکین بدهند که همه این واکنش ها نتیجه اش این است: ?فاصله بیشتر.? چیزی که دقیقا وضع را بدتر و بدتر می کند. در همه حالات سه گانه ای که گفته شد، مردان احساس حقارت می کنند، چه وقتی که مچ شان را بگیرید و حساب شان را برسید، چه وقتی غمگین شوید و ناخودآگاه به آن ها نشان بدهید که عامل غمگینی تان آن ها هستند، چه وقتی که بی تفاوت شوید و باز هم نشان دهید که نمی تواند شما را خوشحال کنند، در همه این حالت ها، مردان احساس بی عرضگی می کنند، ناامید می شوند، فاصله می گیرند .. بقیه اش را حتما باید گفت؟

شنبه 5 آبان 1391 - 9:58:15 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم
نظر ها

ارسال پيام

یکشنبه 6 آبان 1391   8:32:22 PM

مرسی   تا این جای مطلب  خوب بود اما نظر رو زمانی میشه داد که راه حل رو هم بخونیم   

آخرین مطالب


نه دروغ زیرکانه ای که همه ما به خودمان می‌گوییم


چرا خانواده تلگرامی یک خانواده منزوی است؟


تفاوتهای زنان و مردان در عشق ورزیدن


نه گفتن هنری که باید آموخت


برای موفق شدن کمی منفی فکر کنید!


چرا همه آدمها به دنیا از دیدی متفاوت نگاه می‌کنند؟


گفته هایی از کنفوسیوس برای زندگی بهتر


به افكار خود هويت بخشيد


این تمرین ساده‌ی نوشتن می‌تواند زندگی شما را متحول کند


راههای ساده برای ایجاد انگیزه


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

1382796 بازدید

11 بازدید امروز

116 بازدید دیروز

857 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

Copyright ©2003-2022 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Mohammad Hajarian

Powered by MainSystem