gegli

روانشناسی کلیدی + روانشناسی عمومی

اندیشه طلایی

خصوصیات زنان باهوش و موفق


تا کنون به عنوان یک خانم به موفقیت‌هایی که به دست آورده اید فکر کرده اید؟ از نظر شما زنان موفق چه خصوصیاتی دارند که آنها را از سایر خانم‌ها جدا می‌کند؟ اگرپاسخ را نمی‌دانید بد نیست به این مقاله در مورد خصوصیات زنان موفق و باهوش نگاهی بیندازید.
زنان موفق می‌دانند چه می‌خواهند.
زنان موفق تصویر روشنی از هر آنچه می‌خواهند به دست بیاورند دارند. آن مطلب چه در مورد کارشان باشد و یا در مورد زندگی آنها هدف خود را می‌دانند. آنها معمولا می‌دانند چقدر پول می‌خواهند، چه موقعیت شغلی را می‌خواهند داشته باشند و چنانچه به دنبال حرفه خود یا اخذ درجات علمی و کاری باشند می‌دانند خانواده چه نقشی در زندگی آنان دارد.
زنان باهوش برنامه‌ای راهبردی دارند.
آنها همیشه با برنامه ریزی پیش می‌روند که در مواقعی که کارها سخت می‌شود یا به قولی به بن بست می‌خورند می‌دانند چه کنند. ما همگی گاه در رسیدن به اهداف دچار مشکلات می‌شویم و می‌دانیم که در این مواقع داشتن یک برنامه راهبردی می‌تواند بسیار موثر باشد.
زنان موفق مشتاقانه ?بها را می‌پردازند?
زنان باهوش راه‌های مصالحه را پیدا می‌کنند تا به هدفشان برسند. آنها می‌دانند که نمی‌توانند همه را ازخود راضی نگه دارند و ممکن است موقعیت‌هایی را برای رسیدن به رویاهایشان از دست بدهند. اما آنها معتقد هستند که به جای اینکه دائم در نوسان باشند بهتر است تمرکز داشته باشند و از تمام توان خود استفاده کنند.
زنان باهوش به ?آنچه هست? توجه می‌کنند.
زنان موفق می‌دانند حقیقت زودگذر است و اگرخواسته قوی باشد هر شرایطی در یک چشم برهم زدن تغییر می‌کند. بنابراین شرایط موجود همیشه برای آنان یک نسبیت است که می‌تواند تغییر کند.
زنان موفق در یک نقطه نمی‌مانند.
زنان باهوش به جای اینکه همه چیز را به شانس بسپارند یا وقت را از دست بدهند، دائما در حال پیشروی و حرکت به جلو هستند. زنان موفق وقت خود را با ابراز تاسف در مورد خود یا آرزوی اینکه کاش چیزی غیر از این اتفاق می‌افتاد تلف نمی‌کنند.ایده آنها این است که ?این ممکن است جایی باشد که من هستم اما این جایی نیست که دوست دارم باشم. چطور می‌توانم از این نقطه به نقطه‌ای دیگر بروم?.
زنان باهوش در طول سفر شاد و پر‌انرژی هستند.
زنان باهوش می‌دانند زندگی لذت بخش است. پول، ماشین، لباس، روابط و حتی سلامت کامل هم چنانچه شادی نیاورد ارزشی ندارد. تجربه لذت بخش شادی در هر شرایطی ساعات روابط و سلامت لذت بخش را فراهم می‌کنند. اما اگر لذت را تجربه نکنید این چیزها هیچ کدام به دردتان نمی‌خورد.
زنان موفق به شم خودگوش می‌دهند و ازراهنمایی‌های آن استفاده می‌کنند.
زنان باهوش با ندای درون خود بسیار سازگارند. آنها ندای درون خود را می‌شنوند و طبق آن پاسخ می‌دهند.آنها در هر شرایطی که باشند چه سخت و چه آسان ندای درون خود را با اطمینان و شوق گوش می‌دهند. ما همه در بعضی شرایط بر خلاف ندای درون خود عمل می‌کنیم اما پیروی از ندای درون می‌تواند نتایج ارزشمندی به بار آورد.
زنان باهوش هیچ بهانه‌ای را نمی‌پذیرند.
زنان باهوش هیچ عذری را نمی‌پذیرند اما فکرشان را وقتی که می‌خواهند تغییر می‌دهند. آنها مدام از خودشان می‌پرسند آیا من هنوز در مسیر هستم؟ آیا هنوز هم همین را می‌خواهم؟ این پرسش‌ها درواقع موجب می‌شود آنها روی تجربیات زندگی خود کنترل داشته باشند. زنان باهوش دائما برنامه خود را بازبینی و بررسی می‌کنند.
زنان موفق متکی به نفس هستند.
این خصوصیت احتمالا مهم ترین خصوصیت است. من هیچ گاه ندیده‌ام که زنی باهوش و موفق بگوید ?من باید با همسرم مشورت کنم و ببینم او چگونه فکر می‌کند? زنان موفق تصمیم نهایی را خودشان می‌گیرند. البته تصمیم گیری زمانی که شما بدانید چه می‌خواهید و با دقت شریکی را که از آن حمایت می‌کند انتخاب کنید، کاری ندارد.

پنجشنبه 8 شهریور 1391 - 12:31:34 AM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت

آخرین مطالب


نه دروغ زیرکانه ای که همه ما به خودمان می‌گوییم


چرا خانواده تلگرامی یک خانواده منزوی است؟


تفاوتهای زنان و مردان در عشق ورزیدن


نه گفتن هنری که باید آموخت


برای موفق شدن کمی منفی فکر کنید!


چرا همه آدمها به دنیا از دیدی متفاوت نگاه می‌کنند؟


گفته هایی از کنفوسیوس برای زندگی بهتر


به افكار خود هويت بخشيد


این تمرین ساده‌ی نوشتن می‌تواند زندگی شما را متحول کند


راههای ساده برای ایجاد انگیزه


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

1110771 بازدید

249 بازدید امروز

848 بازدید دیروز

5286 بازدید یک هفته گذشته

Powered by gegli.com

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

این وبلاگ به وسیله شبکه اجتماعی نخبگان گوهردشت (گگلی) ایجاد شده است

برای ااطلاعات بیشتر و عضویت در اولین شبکه اجتماعی ایران اینجا را کلیک کنید

ورود به گوهردشت