×

Please choose your language

لطفا زبان خود را مشخص کنید

×
We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Ok, thanks Learn more

gegli

روانشناسی کلیدی + روانشناسی عمومی

اندیشه طلایی

× 09105656422 ,instagram, shamloo7537
×

آدرس وبلاگ من

khoshbakhti.gegli.com

آدرس صفحه گوهردشت من

gegli.com/filmmaker

لیست دوستان

گفته هایی از کنفوسیوس برای زندگی بهتر

زندگی اخلاقی و شاد

آثار کنفوسیوس بر چگونگی پیشبرد یک زندگی اخلاقی، شاد و صلح آمیز اشاره دارد

 

کنفوسیوس معلم تاثیرگذار و فیلسوف برجسته چینی که نظریه پرداز سیاسی و معلم در چین باستان بود. آثار کنفوسیوس نه تنها بر اهمیت تکامل فکری و اعتقاد تاکید دارد، بلکه همچنین بر چگونگی پیشبرد یک زندگی اخلاقی، شاد و صلح آمیز نیز اشاره دارد.

- اولین قدم را بردارید، روند کار را شروع کنید و سعی کنید این عادت را نیز برای خودتان برقرار سازید.

- اگر به برداشتن آن قدم های کوتاه ادامه دهید، سپس به تدریج در طول زمان شروع به پیشرفت می کنید.

کنفوسیوس معلم تاثیرگذار و فیلسوف برجسته چینی که نظریه پرداز سیاسی و معلم در چین باستان بود، در 155 پیش از میلاد در ایالت کوچ لو زندگی می کرد. کنفوسیوس از کلمه کونگ فوزی به معنای ?استاد بزرگ? گرفته شده است. آثار کنفوسیوس نه تنها بر اهمیت تکامل فکری و اعتقاد تاکید دارد، بلکه همچنین بر چگونگی پیشبرد یک زندگی اخلاقی، شاد و صلح آمیز نیز اشاره دارد.

این رویکرد عملی یکی از دلایلی است که نشان می دهد چرا نقل قول ها و آموزه های کنفوسیوس به طور گسترده ای در میان مردم جهان مدرن گسترده شده است.

ممکن است در کتاب های الهام بخش، تصاویر و نقل قول های انگیزشی که در اینترنت به اشتراک گذاشته شده اند با جملات و عبارات کنفوسیوس آشنا شده باشید. اجازه دهید نگاهی به برخی از مشهورترین نقل قول های کنفوسیوس داشته باشیم و اینکه این عبارات چگونه می توانند در دنیای امروز به ما کمک کنند.

در اینجا می خواهیم نگاهی به جزییات این عبارات داشته باشیم و پنج تا از این نقل قول ها که می توانند در مردم نفوذ کنند، ما را به حرکت بیندازند و برای به دست آوردن تجربه در زندگی به ما کمک کنند را برای تان آورده ایم.

به یاد داشته باش، مهم نیست می خواهی کجا بروی، الان اینجا هستی
استرس و عصبانیت ما غالبا به این دلیل شکل می گیرد که زمان زیادی صرف تفکر درباره این موضوع می کنیم که در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد یا در گذشته چه شده است.

این کار قدردانی از زمان حال را بسیار چالش برانگیز می سازد. زندگی به سرعت در حال گذر است، پس برای ادامه دادن در این دنیایی که سریع قدم برمی دارد، چندین کار را با هم انجام می دهیم.

تمرین تمرکز حواس به ما کمک می کند برای قدردانی از جایی که هستیم خودمان را در زمان حال نگه داریم. این نقل قول ما را کاملا به زمان حال سوق می دهد. گوش دادن به صدای اطرافمان، تجربه درک حضور در جسم خویش و مشاهده و درک عمیق نفس کشیدن می تواند به ما برای کشف این موضوع کمک کند که ما واقعا در اینجا (در زمان کنونی) هستیم. اگر در لحظه لحظه زندگی مان حضوری واقعی داشته باشیم، می توانیم به مفاهیم عمیقی در زندگی خود دست پیدا کنیم.

زندگی واقعا ساده است، اما ما اصرار داریم آن را سخت کنیم
آیا زندگی واقعا آنطور که احساس می کنید پیچیده است؟ بله، زمانی که هزاران افکار متضاد داشته باشیم و نگرانی های سلامتی، مالی و ارتباطی که ما را به دردسر انداخته اند در ذهن مان به هر سو بروند، زندگی مان پیچیده است. ممکن است برای داشتن یک زندگی ساده اینطور به نظر برسد که لازم است بحران ها و مسائل اطراف مان را ترک یا رها کنیم. با این حال، اگر بپذیریم که بحران ها و مشکلات موجود در زندگی از ذهن مان نشأت می گیرند، می توانیم چنان قدرت عظمی داشته باشیم که با تغییر طرز تفکرمان زندگی را ساده کنیم.

مخصوصا زمانی که در زمان به خصوصی تنها یک کار را انجام می دهیم. یعنی زمانی که در حال غذا خوردن هستیم، فقط غذا بخوریم؛ حین راه رفتن، تنها راه برویم؛ زمانی که با کسی صحبت می کنیم، فقط حرف بزنیم و زمانی که به کسی یا چیزی گوش می دهیم، فقط گوش دهیم.

تغییر روش زندگی از حالت انجام چند کار و وظیفه به انجام تنها یک کار در هر زمان می تواند سادگی را به وجودمان بیاورد.

سکوت ، دوست واقعی است که هرگز خیانت نمی کند
یادگیری پرورش سکوت در ذهن یکی از مهم ترین مهارت هایی است که می توانیم بیاموزیم. سکوت انواع مختلفی دارد. زمانی که ذهن مان ساکت و آرام و مملو از آرامش است می توانیم در هر موقعیتی قرار بگیریم. این راحت است شرایط به وجود آمده را به خاطر احساسی که داریم سرزنش و ملامت کنیم، با این حال ذهن مان مسئول تجارب ما است. اگر بتوانیم داشتن ذهن آرام را در وجودمان پرورش دهیم، پس می توانیم به صورت مداوم احساسات خوب و مثبت داشته باشیم.

اگر بدانیم چگونه ذهن مان را آرام کنیم پس قدرت بسیار زیادی داریم. گاهی اوقات زمانی که شرایط چالش برانگیز می شود، دوستان مان به ما کمکی نمی کنند تنها به این دلیل که دانایی آن را ندارند بدانند در آن شرایط چه بگویند یا چگونه حرف شان را بیان کنند.

اگر بدانیم چگونه ذهن آرام را در خودمان پرورش دهیم می توانیم در شرایط سخت پیش آمده در طول زندگی قوی و محکم بمانیم.

با شکست دیگران توانایی های خود را درک نخواهید کرد بلکه با شکست خود می توانید توانایی های دیگران را درک کنید
اینکه احساس کنیم تحت فشار پیشنهادات و انتقادات سایرین قرار داریم ممکن است ناامیدکننده باشد. این موضوع حتی می تواند سطح اعتماد به نفس مان را نیز پایین بیاورد.

یکی از روش های مقابله با این حس این است که از این نصیحت کنفوسیوس پیروی کنید. به جای تمرکز بر آنچه دیگران درباره شما فکر می کنند، دیدگاه تان را تغییر دهید و تمرکزتان را بر این بگذارد که خودتان درباره آنها چه فکری می کنید. باید هر روز زمانی را صرف قدردانی از دیگران کنیم و بدانیم که آنها چگونه به ما کمک می کنند و در زندگی همراه مان هستند.

اگر بخواهید می توانید حتی از آنهایی قدردانی کنید که در زندگی تان به نوعی شما را به چالش کشانده اند.

در عوض، لازم است این تفکر را بپذیرید که ?این شخص برای تمرین صبر و شکیبایی رشد شخصی ام به من کمک می کند.?

تغییر روش زندگی

سفر 2000 کیلومتری با اولین قدم شما آغاز می شود

 

سفر 2000 کیلومتری با اولین قدم شما آغاز می شود
این یکی از شناخته شده ترین نقل قول های کنفوسیوس است که به یک دلیل تا این حد معروف است. برای مثال، یکی از عناصر آموزش مدیتیشن این است که به صورت مداوم بر سادگی آغاز کردن تاکید می کند. عوض اینکه فکر کنید تنها زمانی که روزانه 30 دقیقه وقت دارید می توانید تمرین تان را آغاز کنید، اینطور فکر کنید، ?امروز حتی برای چند دقیقه هم شده تمرین کوتاهی انجام خواهم داد.?

اولین قدم را بردارید. روند کار را شروع کنید و سعی کنید این عادت را نیز برای خودتان برقرار سازید. اگر به برداشتن آن قدم های کوتاه ادامه دهید، سپس به تدریج در طول زمان شروع به پیشرفت می کنید. این روش می تواند برای هر شکلی از یادگیری به کار رود. فقط کافی است که اولین قدم را بردارید!

در ضمن در این باره احمد شاملو، شاعر بزرگ معاصر گفته است:
?کوه با نخستین سنگ ها آغاز می شود و انسان با نخستین درد.?

در نهایت، باید از کنفوسیوس برای ارائه جملات الهام بخشش به جهان ما تشکر ویژه ای کرد، که این جملات هنوز هم با گذشت چند هزار سال در دنیای امروز قابل استفاده و استناد هستند و مردم هنوز هم از آنها استقبال می کنند.

دوشنبه 18 آبان 1394 - 7:56:44 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم
نظر ها

ارسال پيام

شنبه 23 آبان 1394   6:33:52 PM

Likes 1

 سلام وقتتون بخیر. مطلبی که گذاشتید واقعا عالی بود. و درسته افکار ما قدرتمندن مثل پیک الفا.موفق باشید

آخرین مطالب


نه دروغ زیرکانه ای که همه ما به خودمان می‌گوییم


چرا خانواده تلگرامی یک خانواده منزوی است؟


تفاوتهای زنان و مردان در عشق ورزیدن


نه گفتن هنری که باید آموخت


برای موفق شدن کمی منفی فکر کنید!


چرا همه آدمها به دنیا از دیدی متفاوت نگاه می‌کنند؟


گفته هایی از کنفوسیوس برای زندگی بهتر


به افكار خود هويت بخشيد


این تمرین ساده‌ی نوشتن می‌تواند زندگی شما را متحول کند


راههای ساده برای ایجاد انگیزه


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

1336198 بازدید

119 بازدید امروز

59 بازدید دیروز

1047 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

Copyright ©2003-2020 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Dr. Mohammad Hajarian

Powered by MainSystem